Komora hiperbaryczna - wskazania, przeciwwskazania

Głównym celem terapii w komorze hiperbarycznej jest polepszenie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, szybsza regeneracja organizmu, poprawa wyglądu, profilaktyka zdrowotna, a także umożliwienie szybszego powrotu do aktywności po przebytych urazach czy operacjach. Sesja przeprowadzana w komorze hiperbarycznej jest nieinwazyjna i bezbolesna. Stosowana jest głównie w celu przyspieszenia i poprawy mechanizmów gojenia się ran, niwelowania zmęczenia, opóźnienia procesów starzenia komórek oraz terapii niektórych schorzeń. Pomocniczo jest wykorzystywana w leczeniu wielu dolegliwości związanych ze zdrowiem, urodą i rehabilitacją sportową.

Komora hiperbaryczna - wskazania

Dzięki wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwu stosowania tlenoterapii hiperbarycznej lista wskazań do zastosowania tego typu wspomagającego leczenia jest długa i stale rośnie. Komora hiperbaryczna pomaga w leczeniu między innymi chorób:

– układu nerwowego,

– układu oddechowego,

– układu krążenia,

– układu kostnego,

– układu pokarmowego,

– dermatologicznych.

komora hiperbaryczna, wskazania, przeciwwskazania

Komora hiperbaryczna - przeciwwskazania

Pomimo, iż komora hiperbaryczna jest bezpieczną i nieinwazyjną formą terapii, to istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Dlatego warto przed podjęciem decyzji
o terapii skonsultować się ze specjalistą. Głównie komora hiperbaryczna nie jest polecana kobietom w ciąży, osobom ze stanem gorączkowym oraz infekcją wirusową.

Nie jest też zalecana dla osób cierpiących na ostre schorzenie uszu, zapalenie nerwu wzrokowego, czy padaczkę. Uważać powinny także osoby z nieleczoną odmą, rozrusznikiem serca lub chorobą płuc z retencją dwutlenku węgla. Należy również sprawdzić, jak terapia idzie w parze z niektórymi lekami zażywanymi przez Klienta.